Aktuality

Ceny GYTA 2017

Období pro nominace na ceny GYTA za školní rok 2016/2017 se pomalu chýlí ke konci!

Nominovat můžete do 1. června 2017.

Veřejné vyhlášení výsledků proběhne 28. 6. 2017 v PKO v Lidových sadech. Více informací naleznete zde.

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Výsledky přijímacího řízení po náhradním termínu

Na zveřejněných seznamech přijatých a nepřijatých uchazečů jsou uváděna identifikační čísla, pod kterými žáci přijímací zkoušky skládali. Pořadí je vytvořeno dle celkového počtu získaných bodů; při rovnosti bodů byla užita další kritéria stanovená ředitelem školy a zveřejněná před začátkem  přijímacího řízení, jež jsou i s legendou k tabulce dostupná na http://www.gfxs.cz/prijimaci-rizeni/. Pořadí zveřejněno dne 22. května 2017 v 15.30 hodin.

Zadání didaktických testů jednotné přijímací zkoušky poskytuje CERMAT uchazečům na svém portále https://vpz.cermat.cz/testy/.


Informace pro nepřijaté uchazeče:

Rozhodnutí o nepřijetí budou vydávána v úterý 23. května 2017 od 9 do 16 hodin — a to pouze zákonným zástupcům.  Je velmi důležité, aby si zákonní zástupci vyzvedli rozhodnutí o nepřijetí osobně.

Poučení:

Proti rozhodnutí o nepřijetí lze podat odvolání dle ustanovení § 60e odst. 3 školského zákona ve lhůtě 3 pracovních dnů ode dne převzetí rozhodnutí.

 

Mgr. Václav Ulvr (ředitel gymnázia)


typ studia

čtyřleté studium pořadí uchazečů vzor odvolání
šestileté studium pořadí uchazečů vzor odvolání
osmileté studium pořadí uchazečů vzor odvolání


Rubrika »Aktuality«

Jan Voženílek

Astronomická olympiáda

Martin Stárek z 2. B postoupil z 1. místa v kraji v kategorii CD do celostátního kola, kde – jak už víte – byl třináctý. Druhé místo v kraji vybojoval Jakub Strašlipka z kvinty.

Mezi mladšími v kategorii EF byl Matyáš Kubíček z tercie na osmém místě.

A naši primáni v GH? Krajský vítěz Štěpán Waldhauser, Michaela Netušilová třetí. Úspěch potvrdili pátým místem Aneta Adamová a šestým Monika Novotná. Děkujeme.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Purple Comet!

Purple Comet! je Američany pořádaná celosvětová matematická online soutěž. Letos v kategorii HS získaly 14. místo v rámci ČR (287. celkově) dva naše týmy: Chobotnice z kvinty a tým Sexta. Nejlepší z našich nejmladších byl v kategorii MS tým Matdous z primy, 13. místo v ČR (153. celkově).

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Umění, avantgarda, Aladin

V týdnu od 15. do19. května jsme se, stejně jako ostatní žáci třetích ročníků, účastnili výjezdového semináře. Naše desítka šťastlivců obsahující zástupce členů všech tří tříd se rozhodla pro malířský kurz s paní profesorkou Kostincovou. Na rozdíl od ostatních jsme nikam nejeli, zůstali jsme v Liberci, ale myslím si, že o to více jsme si tento pohodový týden užili.

Základem celého kurzu byla naše výtvarná činnost, vyzkoušeli jsme si poměrně velké množství technik: frotáž, kresbu, koláž a malbu, přičemž jsme tyto techniky používali i různými netradičními způsoby.

Více se o našem kurzu dočtete zde.

Anna Woideová (studentka 3. B)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Vinnými stezkami bez vína...

Jižní Morava. Kraj prozářený sluncem, kde veselá nálada panuje na každém kroku a kde se roztrhl pytel nejen s  bohatými vinicemi, ale i s nádhernými historickými památkami. Ve dnech 15. – 19. 5. 2017 jsme s celým historickým výjezdovým seminářem přenesli do dob dávno minulých a společně s  panem profesorem Jirovským a paní profesorkou Soukupovou, jež nás na naší cestě doprovázeli, se opájeli krásou a monumentálností historických staveb či komplexů, ať už se jednalo o Loucký klášter, Lednicko-valtický areál nebo zříceninu gotického hradu Děvičky. Prošli jsme si Brno, podívali se do Znojma i na Pálavu a s  hrdostí můžu říci, že jsme rozhodně nezaháleli, neboť za pět dní jsme zdolali více jak 100 kilometrů. Domů jsme odjížděli byť znaveni, ale se spoustou krásných zážitků, na které budeme rádi vzpomínat. Děkujeme.

Tereza Kusková (studentka 3. B)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Krajské kolo SOČ

V květnu proběhlo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Ve velké konkurenci ostatních škol se našim studentům podařilo získat čtyři první místa, dvě druhá a jedno třetí. Vítězové jednotlivých kategorií pak postupují do celostátního kola. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a oceněným blahopřejeme. Kompletní výsledky našich studentů naleznete zde.

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Naši Pythagorejci

Ve dnech 16. a 18. května 2017 proběhla okresní kola Pythagoriády a ve všech kategoriích máme vítěze! Jsou jimi Merlin Pěnčík z primy, Dominik Švestka ze sekundy a Matěj Ptáček z tercie. Navíc ze sekundy Martin Pícha a z tercie Marie Gotvaldová na krásných třetích místech.

Úspěšnými řešiteli jsou také primáni  Petr Vajc, Štěpán Waldhauser a Miroslav Lukáč. Dále Martin Pícha ze sekundy,  Lukáš Kmoch a Matyáš Kubíček oba z tercie a Andrea Jeřábková z 1. N. Gratulujeme.

RNDr. Věra Jandíková

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Celostátní kolo Astronomické olympiády

Finále kategorie CD proběhlo ve dnech 10. - 12. 5. 2017 na Filozoficko-přírodovědecké fakultě Slezské univerzity v Opavě. Martin Stárek z 2. B obsadil nádherné třinácté místo. Děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Další informace o soutěži naleznete zde.

RNDr. Věra Jandíková

 

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Přírodovědci utržení ze řetězu

Jak se vyrábí pivo? Jak vypadaly lékárny u nás v 16. století? Tohle a mnohem více jsme se mohli dozvědět během výjezdového semináře biologie a chemie. Vybranými krásami české přírody nás provázeli profesoři Adam Lysičan, Martin Luštický a profesorka Renata Velecká. S nimi jsme postupně absolvovali exkurze na různá zajímavá místa od ZOO ve Dvoře Králové, přes zámek Kuks, farmaceutické muzeum až třeba po výrobnu skleněných vánočních ozdob. Seznámili jsme se nejen s místní květenou a zvířenou, ale i s městem Trutnov, které nám pro naše přírodovědné putování poskytlo útočiště v místním penzionu. Během celého soustředění také probíhaly chemicko-ekologické večery – jako doplnění standardní výuky. Vše bylo završeno obávanou poznávačkou z rostlin. Náramně jsme si to užili, zážitků byl dostatek, domů jsme v pátek odjížděli znaveni, ale spokojeni. Budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme.

Bohumil Fiala (student 3. B)

Rubrika »Aktuality«

Gymnázium F. X. Šaldy

Archiv všech aktualit